♻️Specifications
| Power | 2000W |
| Frequency | 20KHZ |
| Voltage | AC220v/50hz |
| Generator circuit | Automatic frequency searching generator |
| Size | 340*220*120mm
|
| Cooling mode | Air cooling |
| Handle type | Pistol type |
| Wet Weight | 8.5kg |
| Gun weight | 1.8kg |
| welding time | 0.1-9.99S |
| Packing size | 50*35*30cm
|
♻️Description
It is mainly used for welding large-area plastic or fabric products to meet the requirements of higher power.
♻️Features
1.Automatic frequency tracking,without manual frequency adjustment.
2.Welding time and air cooling time are adjustable.
3.The welding amplitude and time are adjustableand the welding accuracy is high.
4.Working mode: jog trigger,press start/release stop,external control

♻️Warehouse

♻️Packaging Ready for shipping

♻️Certification
